A 2025/2026-os tanévben is számos programmal igyekeztük színesíteni a diákok életét.
Augusztusban a leendő gimnazistáinkat fogadtuk a Fiókatábor keretein belül, ahol megismerkedhettek évfolyam-és osztálytársaikkal, illetve a már odajárók egy részével is. Számos vetélkedőn, ismerkedős- és csapatjátékon keresztül mutattuk be számukra a gimnázium épületét és leendő pedagógusaikat is a 2 napos tábor ideje alatt.
A szeptember a fiókák életében valahol megegyezik a Fiókaavató eseményével. Ezen alkalomkor vicces jelmezekbe beöltözve - a fogadalomtételt követően - játékos feladatokat kell elvégezniük az osztálytársaikkal, versenyezve a másik osztály tagjaival, majd ezt egy közös ünnepléssel zárják. Ebben a hónapban továbbá a gimnáziumunk Kutatók Éjszakája eseménye volt még jelentős. Itt a diákok és tanáraink segítségével érdekes tudományos állomásokon tehettek szert újabb ismeretekre az érdeklődő kisiskolások, illetve a gimnázium leendő és aktuális diákjai is.
Novemberben mi is csatlakoztunk az amerikai hagyományokhoz és halloweeni jelmeznapot hirdettünk, valamit töklámpás versenyt szerveztünk a gimi osztályai között.
Az évben több ünnep kapcsán is szerveztünk üzenetküldési lehetőséget, amikor is a diákok kedves gondolatokat, üzeneteket küldhetnek osztálytársaiknak, barátaiknak, tanáraiknak.
Minden tanév legnagyobb eseménye a Bocskai-hét, amely idén a tavaszi szünet előtti 3 napon került megrendezésre. Ezen alkalomból szerveztünk idén is Tanár-diák mérkőzéseket több sportágban is, Tiéd a színpad! „tehetségkutató” délutánt – ahol bárki megmutathatta, miben tehetséges, legyen az szavalás, tánc, zenélés, színjátszás és még sok minden más -, illetve a Fordított napot, amikor a diákok átveszik az iskola felett a hatalmat egy napra. Ilyenkor az egész nap sokféle állomásos vetélkedőből, kvízből és sportolási lehetőségekből áll.
Úgy gondolom, idén is egy eseménydús és eredményes tanévet tudhatunk magunk mögött.
Sajtos Dóra (DÖK elnök)

A gimnázium diákönkormányzata idén is megszervezte a fiókatábort. A kétnapos napközis rendezvényre 2024. augusztus 27-én és 28-án került sor. A tábor során a leendő 9-es tanulóink játékos feladatokon, vetélkedőkön keresztül ismerhették meg az iskolát, az osztály- illetve évfolyamtársaikat, néhány felsőbb éves tanulótársukat, tanáraikat. A tábor célja, hogy szeptemberben már egy ismertebb, otthonosabb közegben kezdjék el a tanévet a fiókák. A rendezvény jó hangulatban telt. A vetélkedők állomásai között szerepeltek zenés, verses, táncos, gondolkodtató, rejtvényes, videokészítő, jó memóriát igénylő, játékos feladatok is, így mindenki találhatott számára érdekes feladatot, amelyben megmutathatta a tudását, tehetségét, előre lendítve ezzel a csapatmunkát. Sok új ismeretség, barátság született, amely reméljük az évek során is kitart. A kilencedik évfolyamnak ezúton is sikeres, élményekben és tapasztalatokban gazdag gimnáziumi éveket kívánunk, a közreműködő pedagógusoknak, s tanulóknak pedig hálásan köszönjük a munkájukat!
2023. szeptember 29-én rendezte meg a diákönkormányzat gimnáziumunkban a fiókaavatót. A 11. évfolyamos tanulók vicces feladatokkal, sor- és váltóversenyekkel avatták a 9-es diákokat. A programot a fiókák jelmezei és táncbemutatói is színesítették. A jó hangulatú esemény egy közös főzéssel zárult.

Iskolánk 2023. augusztus 29-én és 30-án adott otthont a diákönkormányzat által szervezett fiókatábornak. A táborban a gimnázium leendő 9. évfolyamos tanulói vehettek részt. A kétnapos rendezvény egy köszöntővel indult, ahol a szervező csapat bemutatkozott, ismertette a diákönkormányzat szerepét, programjait, s megismerhették a fiókák az iskola Házirendjét is. Ezt követően a gimnázium épületének különböző szegleteit mutatták be a szervezők. A tábor elsődleges célja, hogy a tanulók a tanév kezdete előtt megismerjék egymást, az iskolát, s szeptemberben már egy ismertebb, otthonosabb közegben kezdjék el a tanévet. Ezt a célt szolgálta az idegenvezetés, s az utána következő ismerkedős, játékos feladatok, vetélkedők. A tanulók közösen, illetve kis csoportokban vettek részt a feladatokban, vetélkedőkön. Sportos, zenés feladatok, tánc és különböző kvízek színesítették a programot. A második napot Gyulai Sándor igazgató úr nyitotta meg. Ezt követően ismét izgalmas vetélkedők és feladatok vették kezdetüket, amelyekben már a szaktanárok is bekapcsolódtak. A leendő 9. évfolyamon tanító pedagógusok egy-egy állomással készültek, hogy a tanév kezdete előtt megismerjék a tanulók őket és közelebb kerüljenek az általuk tanított tantárgyakhoz is. A közös ebédet egy jó hangulatú sportdélután követte, amelynek az időjárás sem szabott gátat.
Összességében egy jó hangulatú tábort tudhat maga mögött a diákönkormányzat, amely a visszajelzések alapján elérte a célját. A fiókák már egy ismerős közegben, új barátokkal és ismerősökkel kezdték szeptember 1-jén a tanévet.
Gimnáziumunk diákönkormányzata fő feladatának tartja a diákok mindennapjainak segítését, színesítését, élménydúsabbá tételét. Ehhez a DÖK minden tanévben sokszínű, változatos programokat szervez, rendszeresen gyűléseket tart, s teret enged az új ötletek megvalósítására, a diákéletet érintő kérdések megbeszélésére, megvitatására. A DÖK munkáját, programjait mutatja be az alábbi beiskolázási videó is.
| 2026. június 27. Szombat14:00 - 17:0035 éves érettségi találkozó |
| 2026. június 29. Hétfő19:00 - 20:00Tanévzáró ünnepség |
| 2026. július 04. Szombat15:00 - 17:0025 éves érettségi találkozó |
| 2026. július 10. Péntek15:00 - 16:0050 éves érettségi találkozó |
| 2026. szeptember 12. Szombat11:00 - 13:0050 éves érettségi találkozó |