×

A gimnázium logója

Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium

400 éve a diákokért

A 2025/2026-os tanévben is számos programmal igyekeztük színesíteni a diákok életét.

Augusztusban a leendő gimnazistáinkat fogadtuk a Fiókatábor keretein belül, ahol megismerkedhettek évfolyam-és osztálytársaikkal, illetve a már odajárók egy részével is. Számos vetélkedőn, ismerkedős- és csapatjátékon keresztül mutattuk be számukra a gimnázium épületét és leendő pedagógusaikat is a 2 napos tábor ideje alatt.

A szeptember a fiókák életében valahol megegyezik a Fiókaavató eseményével. Ezen alkalomkor vicces jelmezekbe beöltözve - a fogadalomtételt követően - játékos feladatokat kell elvégezniük az osztálytársaikkal, versenyezve a másik osztály tagjaival, majd ezt egy közös ünnepléssel zárják. Ebben a hónapban továbbá a gimnáziumunk Kutatók Éjszakája eseménye volt még jelentős. Itt a diákok és tanáraink segítségével érdekes tudományos állomásokon tehettek szert újabb ismeretekre az érdeklődő kisiskolások, illetve a gimnázium leendő és aktuális diákjai is. 
Novemberben mi is csatlakoztunk az amerikai hagyományokhoz és halloweeni jelmeznapot hirdettünk, valamit töklámpás versenyt szerveztünk a gimi osztályai között. 
Az évben több ünnep kapcsán is szerveztünk üzenetküldési lehetőséget, amikor is a diákok kedves gondolatokat, üzeneteket küldhetnek osztálytársaiknak, barátaiknak, tanáraiknak. 
Minden tanév legnagyobb eseménye a Bocskai-hét, amely idén a tavaszi szünet előtti 3 napon került megrendezésre. Ezen alkalomból szerveztünk idén is Tanár-diák mérkőzéseket több sportágban is, Tiéd a színpad! „tehetségkutató” délutánt – ahol bárki megmutathatta, miben tehetséges, legyen az szavalás, tánc, zenélés, színjátszás és még sok minden más -, illetve a Fordított napot, amikor a diákok átveszik az iskola felett a hatalmat egy napra. Ilyenkor az egész nap sokféle állomásos vetélkedőből, kvízből és sportolási lehetőségekből áll. 

Úgy gondolom, idén is egy eseménydús és eredményes tanévet tudhatunk magunk mögött.

 

Sajtos Dóra (DÖK elnök)

 

Naptár

Június 2026
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Következő eseményeink

2026. június 27. Szombat14:00 - 17:0035 éves érettségi találkozó
2026. június 29. Hétfő19:00 - 20:00Tanévzáró ünnepség
2026. július 04. Szombat15:00 - 17:0025 éves érettségi találkozó
2026. július 10. Péntek15:00 - 16:0050 éves érettségi találkozó
2026. szeptember 12. Szombat11:00 - 13:0050 éves érettségi találkozó



















Csengetési rend

1. óra 7:15 7:50
2. óra 8:00 8:45
3. óra 8:55 9:40
4. óra 10:00 10:45
5. óra 10:55 11:40
6. óra 11:50 12:35
7. óra 12:45 13:30
8. óra 13:40 14:20
9. óra 15:00 15:45
10. óra 15:50 16:35
11. óra 16:40 17:25

Kapcsolat

  4220 Hajdúböszörmény, Bocskai István tér 12.

  +36 52 229 368

  +36 52 561 165

  47.673730, 21.507221

  big@bighb.hu

OM: 031204

  Belépés

  Régi weblap

Hivatali kapcsolatok

A gimnázium logója
 
Hajdúböszörményi Tankerületi Központ
Hajdúböszörmény város címere
Hajdúböszörmény,
a Hajdúk fővárosa
Oktatási Hivatal
 Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium, 2021