Szeptemberben a diákjaink részt vettek az autómentes napon szervezett városi kerékpáros felvonuláson. A „Mozdulj a klímáért!” akció keretében a kisgimnazisták 664 zöld mérföldet gyűjtöttek környezettudatos közlekedéssel.
Októberben a 10.A és a 10.C osztály „A világ legnagyobb tanórája” elnevezésű oktatási projektben vett részt, amelyen az élelmiszer-pazarlásról tanultak. A 7.E kerékpárral ellátogatott a Hajdúsági Regionális Hulladéklerakó és Kezelő Telepre. Az állatok világnapjához kapcsolódó rajzversenyünkre beérkezett alkotásokból Nagyné Dakos Tímea tanárnő rendezett kiállítást. Az 5.E osztály a Nyíregyházi Vadasparkba látogatott. A 9.C osztály biológia tagozatos diákjai terepgyakorlaton voltak a Kutasi erdőben és összegyűjtötték az eldobált szemetet a Vackor-tanösvényen. A 8.E osztály biciklitúrán vett részt, a cél Bodaszőlő volt. A mentális egészség világnapján Spitzmüllerné László Gabriella tartott lelki egészség órát a 7.E és a 9.C osztályban. A gimnázium diákjai és tanárai közösen túráztak Tokaj és Tarcal környékén. Mentőtiszt szakos hallgatók tartottak újraélesztési gyakorlatot a 10.E osztálynak és a 11.C természettudományi tagozatos diákjainak.
Novemberben a Nemzeti Tehetség Program és a DE TTK támogatásával a természettudományok iránt érdeklődő diákjaink vettek részt az "Aszály vagy áradás? Klímaváltozás vagy klímaválság?" című előadáson Debrecenben, a Kölcsey Művelődési Központban. Az Európai Hulladékcsökkentési Héten a Zöld Körrel együttműködve tablókiállítást készítettünk. Az ökoiskolák online találkozóján dr. Nagy Attila tanár úr vett részt.
Novemberben és decemberben a Ready4Heat elnevezésű projekt keretében a Zöld Kör munkatársai, dr. Fülep Teofil és Pósalaki Rebeka 13 osztályunkban tartottak előadást a klímavédelemről.
Decemberben a kisdiákok részére szerveztünk a könyvtár olvasótermébe előadással egybekötött ökotársasjátékos délutánt. A program célja a szemléletformálás, témája a környezettudatos gondolkodásra nevelés volt. A rendezvény a Zöld Kör együttműködésével valósult meg, a program szervezője Orbánné Nagy Ildikó tanárnő volt. A diákönkormányzatunk adománygyűjtést szervezett a menhelyi kutyusok javára. Az adományokat a diákjaink adták át a Pacsi Kutyamenhelynek.
Januárban és februárban az iskolaudvaron található etetőkkel gondoskodtunk az áttelelő madarakról.
Februárban a vizes élőhelyek napja alkalmából dr. Jakab Tibor, a hajdúszoboszlói Hőgyes Endre Gimnázium biológiatanára, megyei szaktanácsadó tartott előadást az eltűnő biológiai sokféleségről. A 10.E osztályos diákjaink a testmozgással és a sporttal kapcsolatos előadásokat és foglalkozásokat tartottak a Fazekas Gábor Idősek Otthonában, a Napsugár Óvodában és a gimnáziumban. A Zöld Körrel való együttműködés keretében öko-társasjátékos ismeretterjesztő könyvtári programokon vettek részt az ötödikes és hatodikos diákjaink, amelyeken a Nagyerdő állat- és növényvilágával ismerkedtek meg.
Márciusban a víz világnapja alkalmából Molnár Antal, a Zöld Kör vezetője tartott előadást a diákjainknak a Hajdúböszörmény környéki felszíni vizekről. Az előadás után a témához kapcsolódó, online kvízt oldottak meg a tanulók. A HAPPY-hét elnevezésű, a vízivást népszerűsítő egészségvédő programhoz öt osztályunk csatlakozott.
Áprilisban Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódó programjaink voltak: környezetvédelmi előadás és vetélkedő, az iskolaudvar és az iskola környékének megtisztítása, növényültetés, 6.E természettudomány vizsga és kiállítás, 10.E földrajz vizsga és kiállítás, öko-kvíz, tematikus tanórák, TeSzedd! szemétszedés a városban két helyszínen, Nagy Diák fenntarthatósági teszt.
Májusban a 7.E tanulói két napot töltöttek el a Harangodi Erdészet erdei iskolájában. A 10.C természettudományi tagozatos diákjai gyakorlati biológiaórán virágos növényeket ültettek az iskolaudvar virágládáiba. Kissné Horváth Ágnes tanárnő és dr. Nagy Attila tanár úr a környezettudatosságról és a fenntarthatóságról szóló MTM online találkozón vettek részt.
Júniusban a sportnapon a lelki és a testi egészség volt a középpontban. Az 5.E osztályosok ezen a napon kerékpárral látogattak el a Zeleméri templomromhoz. A Jane Goodall Intézet által kiírt Roots & Shoots (Rügyek és Gyökerek) Környezeti Nevelési Programra adtunk be pályázatot.
A nyári szünetben a diákjainknak Csontos Tibor és Szabó Tibor testnevelők szerveznek VíziVándor tábort a Körösökre.
A tanév során szervezett osztálykirándulásokon a tanulóink ellátogattak természeti értékekhez és védett területekre. Ebben a tanévben is szelektíven gyűjtöttünk hulladékokat: PET-palackokat, fém italos dobozokat, papírt, használt ruhákat, tintapatronokat, üvegeket és táblafilceket. Folyamatosan részt veszünk az „Iskolák az éghajlat védelméért” környezetvédelmi akcióban. Az ökohíreket az iskola honlapján és Facebook-oldalán jelenítettük meg.
A diákjaink részt vettek környezet-, természet- és egészségvédelmi versenyeken. Ilyen volt az "Erdei utakon" Szeressétek az erdőt! irodalmi és biológiai nemzetközi vetélkedő, a Semmelweis Egészségverseny (országos 81. hely), a Curie Környezetvédelmi Emlékverseny (területi 7. hely), Középkerti Általános Iskola természet- és környezetvédelmi feladatmegoldó versenye (tankerületi 3. hely), az OPUS Titánok vetélkedő (országos 1. hely), az Országos Elsősegélynyújtó Verseny (megyei 4. hely) és a „Zöld szemüveg” elnevezésű természetismereti csapatverseny (tankerületi 4. hely).